Tuana Rent a Car

Sıkça Sorulan Sorular

Kaza durumunda, öncelikle mutlaka geçerli trafik kurallarına uygun olarak rapor tutturulmalıdır. Kiraladığınız otoyu yeniden hareket ettirmeden, en yakın yerel trafik polisi / jandarma görevlisini kaza yerine çağırarak rapor tutturup sağlık merkezinden alkol raporu almalısınız. Trafik, alkol raporu ve kazaya karışan diğer araçların trafik sigortalarının fotokopileri alınmalıdır. Aynı zamanda, aracı kiralayan firma yetkililerine de aynı anda bilgi verilmelidir.

Firmamız mümkün olan en kısa sürede yol yardımı ekibini kazanın olduğu yere gönderip kiralık otoyu çektirir ve sizin ulaşacağınız yere varmanızı sağlar.

Minimum kiralama süresi 48 saat olduğundan en az 1 günlük ücret alınır.
En yakın polis ya da jandarma karakoluna başvurmalı ve "Hırsızlık Tutanağı"nı tutturmalısınız. Bunun yanı sıra vakit geçirmeden 0212 278 63 63 ya da 0541 278 63 63 numaralı telefonlardan bizleri arayarak durumdan haberdar etmeniz gerekmektedir. Daha sonra araç İstanbul ve çevresinde çalınmış ise araca ait ruhsat ve anahtarların Tuana Rent A Car merkezine getirilmesi gerekmektedir. Eğer araç İstanbul dışında ise en yakın müşteri temsilcimizle irtibata geçilerek aracın ruhsat ve anahtarları teslim edilmelidir.
Araç teslim sırasında nakit, kredi kartı, eft veya havale ile ödeme yapabilirsiniz.
Araç kiralama başlangıcında yakıt deposu seviyesi nasılsa, aynı seviyede iade yapılması beklenir. Fazla yakıtla dönen kiralık araçlarda yakıt iadesi yapılmaz. Eksik yakıt teslimi durumunda yakıt ücreti sizden tahsil edilir.
Sigortaların geçerlilikleri, Trafik kaza, Hırsızlık ve alkol raporlarının ibraz edilmemesi ve/veya aracın alkol, uyuşturucu etkisi altında kullanılması ve/veya yasal hız sınırlarının aşılması halinde kendiliğinden ortadan kalkar. Cam ayna ve far kırılması, lastiklerin yarılması ile kullanım hatalarından doğacak zararlar, sigorta kapsamı dışında tutulmuştur.
L.C.F. (lastik, cam, far) kaza haricinde bu bölgelerde oluşan ve kaza raporu gerektirmeyen 500 TL' lik küçük hasarları karşılayan kasko dışı mecburi olmayan bir fondur. Günlük 10TL ödeyerek bu fondan yararlanabilirsiniz.
Kurumsal İçin : Vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ve şirket adına araç kiralamaya, kullanmaya yetkili kişilerin ehliyet fotokopileri gerekmektedir.
Bireysel İçin : Alt segment araçlarda en az 1 yıllık ehliyet şartı, üst segment araçlarda en az 2 yıllık ehliyet şartı, kiralama yapacak kişinin adına kayıtlı güncel herhangi bir fatura veya yerleşim yeri belgesi, kiralama yapacak kişinin adına kayıtlı kredi kartı.
Kiralanan aracı sadece yurtiçinde kullanabilirsiniz. Yurtdışına çıkış mümkün değildir.
Trafikten alınacak rapora göre sigorta firmasının tespiti geçerli kabul edilir ama aracı kullanan misafirin hatası yok ise sigorta bu masrafları karşılar ve üç iş günü içerisinde (sadece uzun dönem kiralamalarda) yeni bir araç gönderilir. Kira sözleşmesinin üzerinde yazan isim dışında başka biri aracı kullanıyorsa, hata karşı tarafta olsa dahi sigorta devreye girmez.
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Kiracı; kiralama periyodunda herhangi bir trafik cezasına maruz kaldı ise aracı iadesinde trafik cezası ödendi makbuzunu yetkililerimize ibraz etmeli ya da trafik ceza makbuzu ile yetkilimize ödeme yapmalıdır.
Araca hareket ettirmeden bizi iletişim numaralarımızdan arayınız. Uzaklığınıza göre en yakın yol yardım otosu gönderilerek aracın arızası giderilir. Arızanın kısa sürede giderilemeyeceği durumlarda, kiraladığınız araç üç iş günü içerisinde yeni bir kiralık araçla değiştirilir.
Araç grup ve modeline göre en az 20 yaş ve en az 1 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.
Bu sigorta Tuana Rent A Car Araç poliçesinde belirtilen tutarlar dahilinde geçerlidir.
En az 3 günlük kiralamalarda uçuş bilgilerinizi (havayolu şirketinin adı, kalkış / iniş saati veya uçuş numarası) bildirmeniz durumunda personelimiz sizi karşılayıp aracınızı teslim eder / teslim alır. (araç teslim etme veya teslim alma ekstra ücrete tabiidir.)
Dilerseniz araç kiralama işlemi sırasında ekstra olarak bebek / çocuk koltuğu talep edebilirsiniz ve çocuğunuzla birlikte kiraladığınız araçla güvenle seyahat edebilirsiniz. Günlük kira bedeli 10TL'dır.
Hafta içi saat 08:00 - 20:00 arası 0212 278 63 63 veya 0212 325 05 58 ayrıca 7 gün 24 saat 0541 278 63 63 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. .